Pióro wieczne, kulkowe czy długopis - pomagamy wybrać.

Stoisz przed wyborem artykułu piśmienniczego? Nie ulega wątpliwości, że ten zakup nie należy do najprostszych. Obecne na rynku dostać można pióra wieczne, jak i kulkowe oraz klasyczne długopisy. Każda z opcji ma zwolenników, jak i przeciwników. Nie zapominajmy, że ile ludzi, tyle opinii na dany temat. Przyjęło się, że zdanie najlepiej jest wyrobić po sprawdzeniu na własnej skórze. Oczywiście jest w tym odrobina prawdy, jednak ponieważ opowiemy nieco więcej o każdym z artykułów. Wszystko po to, aby ułatwić Ci wybór. Pióro wieczne a może kulkowe lub długopis? Jakie pióro wieczne wybrać? Sprawdźmy to.

Mimo że obecnie to komputery wiodą prym, jeśli chodzi o sposób komunikacji i pisania, to przelewanie myśli na papier w dalszym ciągu może poszczycić się całkiem imponującym gronem zwolenników. Nie bez przyczyny zarówno pióra wieczne, jak i eleganckie długopisy tak często określane są zaszczytnym mianem prezentu idealnego. Pomimo tego, że na przestrzeni lat długopisy przeszły olbrzymią przemianę i niektóre modele wprost emanują klasą i szykiem, to w dalszym ciągu pióra nazywane są atrybutem człowieka gustownego. W związku z tym, że na rynku znaleźć możemy pióra wieczne i kulkowe to w zasadzie każdy znajdzie najwłaściwszy model w pełni dopasowany do swoich potrzeb. Zastanawiasz się, jakie są różnice między piórem wiecznym a kulkowym? Śpieszymy z odpowiedzią.


Pióro wieczne

Pióro wieczne to artykuł piśmienniczy, który jeszcze kilkanaście lat wcześniej był obowiązkowym elementem wyposażenia wyprawki szkolnej każdego ucznia. Pod żadnym pozorem nie mogło zabraknąć go w piórniku. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Pisanie piórem wymaga od użytkowników olbrzymiej koncentracji i skupienia. Konieczność właściwego ułożenia palców i kontroli nacisku uznawane były za najlepszy sposób rozpoczęcia przygody z piśmiennictwem! Wśród powszechnych opinii przyjęło się również że litery kreślone piórem wiecznym są o wiele estetyczniejsze i kształtniejsze niż te pisane np. za pomocą długopisu. W przypadku piór wiecznych zaleca się zakup produktów oferowanych przez wiodące na rynku marki. Najpiękniejsze pióra wieczne to te, które są gwarancją najwyższej jakości, a co za tym idzie - pełnej satysfakcji.

Pióro wieczne z grawerem to klasyka gatunku, która prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Zastanawiasz się, jakie wieczne pióro będzie gwarancją bezproblemowego pisania? Niestety udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe! Płynne pisanie piórem zawsze wymaga wprawy i doświadczenia.


A co z piórami kulkowymi?

Niemały zamęt wśród zwolenników wiecznych piór wywołało pojawienie się w sprzedaży piór kulkowych. Osoby dążące sentymentem klasyczną formę, nie potrafili pogodzić się z faktem… braku stalówki! Według nich ten artykuł piśmienniczy o wiele bardziej przypominał wyglądem długopis niż pióro. Całe szczęście - z biegiem czasu - również ten rodzaj doczekał się całkiem imponującego grona oddanych użytkowników, którzy za główną zaletę uznali przede wszystkim niepodważalny komfort użytkowania. Co więcej, pisanie piórem kulkowym nie stwarza ryzyka wylaniem się atramentu. Sporządzenie szybkich, ale estetycznych i pełnych wdzięku notatek nie stanowi tu żadnego problemu. Ponadto tekst napisany piórem wiecznym nie rozmazuje się! Doskonale sprawdzi się więc także do podpisywania dokumentów w biegu. Dzięki temu nawet najbardziej nieprzemyślane i pochopnie stawiane ruchy rąk nie zakończą się charakterystycznym dla piór wiecznych kleksem. Zarówno klasycznym piórem wiecznym, jak i kulkowym najlepiej jest pisać po papierze. Osoby, które chciałyby móc kreślić po innych powierzchniach, powinny swój wybór skłaniać raczej ku długopisowi. Jednak na tym zalety tego artykułu piśmienniczego wcale się nie kończą.


Długopis

Długopisy uznawane są za jedne z najbardziej uniwersalnych, a jednocześnie najprostszych w obsłudze artykułów. Jeszcze do niedawna za ich główną zaletę podkreślano łatwą dostępność i niską cenę. Oczywiście jest w tym odrobina prawdy, ale tylko wtedy, gdy mówimy o najbardziej podstawowych i klasycznych rodzajach długopisów. Jakie są rodzaje długopisów? Poddział prezentuje się następująco:

  • długopisy żelowe,
  • długopisy olejowe.

Wiedząc już, jakie są rodzaje długopisów, najwyższa pora wspomnieć o przekroju cenowym, który w tym przypadku jest bardzo zróżnicowany. Najtańsze modele kosztują nieco ponad 20 złotych, a najdroższe nawet ponad 1000 złotych. Niewątpliwie za największą zaletę długopisów wymienia się możliwość płynnego i sprawnego pisania. To szczególnie ważne w przypadku osób, które na co dzień żyją w ciągłym biegu i niedoczasie. Dodatkowo umożliwia pisanie po wielu powierzchniach, a wkłady wystarczają na bardzo długi.

Jak widać, wybór najwłaściwszego artykułu piśmienniczego w dużej mierze zależeć będzie od preferencji użytkownika i dotychczasowych przyzwyczajeń. Korzystanie zarówno z pióra wiecznego, pióra kulkowego jak i długopisu ma być przede wszystkim przyjemnością.


Sprawdź także naszą ofertę zestawów prezentowych:


zestawy prezentowe